środa, 4 maja 2016

bociania czapa...

Mimo wiosny w przyrodzie u mnie nadal brak nowej energii, która z tą wiosną miała przyjść. Miała i nie przyszła! Owszem - zachwyca mnie soczysta zieleń traw i kolorowe kwiaty. Cieszą ciepłe promienie słońca, ale... No właśnie zawsze musi być jakieś ale... Moje akumulatory nadal wyczerpane.
Z tego wiosennego letargu ostatnio wyrwał mnie popołudniowy telefon od chrześniaczki z prośbą o pomoc w przygotowaniu dla jej synka szybkiego przebrania na przedszkolne przedstawienie. Ten fakt wymusił pełną mobilizację sił. Dodam, że miało to być ptasie przedstawienie, a więc i inspiracji należało poszukać wśród ptactwa właśnie. Za oknem tylko gołębie, wrony, czasem jakaś zbłąkana sroka przefrunie. Przyznam, że gołębi nie lubię za bardzo. Oczwiście są piękne okazy i rozumiem miłośc do nich, ale kiedyś naczytałam się o obrzeżkach gołebich i od tego mementu omijam je szerokim łukiem - czyli piękne są, ale tylko z daleka! Na krakowskim rynku albo na Placy Świetego Marka w Wenecji nie czułam bym się raczej zbyt komfortowo J
Wracając do przebrania. Po przeglądzie zawartości pudła z tkaninami i szybkiej burzy mózgów zdecydowałyśmy z chrześniaczką, że robimy najbardziej chyba polskiego ptasiego zwiastuna wiosny - bociana. Piękny on i dostojny. Długie czerwone nogi i silny dziób to jego znaki rozpoznawcze. Biały golf i czerwone spodnie są na stanie. Wystarczy więc zrobić skrzydła z tektury i czapę z dużym dziobem. Mi w udziale przypadło wykonane bocianiej czapy. W ruch więc poszły nożyczki, nici i kawałki materii. Najpierw uszyłam bazową czapkę z białej, grubej dzianiny. Zbyt cienka i lekko dziana nie nadaje się, bo nie utrzyma sporych rozmiarów dzioba, a właśnie wielki dziób miał tu być najważniejszy. Jak już czapa była gotowa z tektury zrobiłam dwuczęściową konstrukcję, którą obszyłam miękkim, czerwonym polarem. Boki górnej i dolnej części połączyłam, aby za bardzo się nie otwierały. Pozostało przyszycie sztywnego dzioba na przedzie czapy. Tu już tak prosto nie było niestety i trochę musiałm sie nagimnastykować, aby dziób znalazł się we własciwym miejscu. Całość dopełniły oczy z kawałków filcu.

czapka dla bociana

Bociania czapa została zaakceptowana przez młodego człowieka, który w niej ma wystapić. Teraz już tylko scena, brawa i sława ;).

czapka dla bociana

przebranie bociana jak zrobić
bociania czapa - made by ThimbleLady

27 komentarzy:

 1. Pomysł i wykonanie rewelacja :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. no taką ciotkę warto mieć
  wiesz moje jeszcze nie chrzczone , nie chcesz zostać naszą chrzestną ;))

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta czapka jest genialna ;) pozdrawiam i zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł i rewelacyjne wykonanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Ptasie? trochę trwało zanim udało mi się je uchwycić w bezruchu :)

   Usuń
 6. Piękna czapa! Bocian z prawdziwego zdarzenia! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Żałuję, że nie mam zdjęcia boćka w całości...

   Usuń
 7. Czapa super, taka zabawna a model prezentuje się w niej znakomicie...pozdrawiam, miłej niedzieli...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Basiu. Również serdecznie pozdrawiam

   Usuń
 8. No, Ty to jesteś pomysłowa!!! Ta czapa jest genialna!!!
  Zdjęcia gołębi piękne... Mnie kiedys obsiadły i jakoś przeżyłam;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! No wiadomo, że jakoś człowiek przeżyje orgom gołębi choć dla mnie to byłaby raczej mało przyjemne doświadczenie ;)

   Usuń
 9. Czapa jest rewelacyjna, a Ty bardzo pomyslowa!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Jest genialna ta czapka, chłopiec na pewno zrobił w niej furorę!

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetna bociania czapa! Super pomysł i bardzo ładnie wykonana:) pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Aż się uśmiechnęłm:) rewelacyjna czapa!

  OdpowiedzUsuń
 13. Lubie ptaki ale coś w stylu gilów czy sikorek, gołębie też omijam :-) Bociania czapka wyszła Ci genialnie :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. wow rewelacyjnie wygląda....wykonanie pierwsza klasa (:

  OdpowiedzUsuń
 15. wow rewelacyjnie wygląda....wykonanie pierwsza klasa (:

  OdpowiedzUsuń

Witam Cię w moim małym wirtualnym świecie. Serdecznie dziękuję za każdy pozostawiony ślad Twojej tu obecności... Jeśli spodobał Ci się mój blog serdecznie zapraszam Cię do obserwowania. Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :-)